Історія компанії Skoda

Автомобільний підрозділ компанії «Лаурин і Клемент» виник у далекому 1919 році. Він і отримав добре відому усім нам назву «Skoda». Хоча «Лаурин і Клемент» успішно випускали велосипеди з двигуном внутрішнього згоряння, які отримали широке поширення далеко за межами рідної Чехії, досвіду в створенні автомобілів у них не було. Свій перший автомобіль компанія «Шкода» створила разом з фірмою «Hispano-Suiza». Спочатку клієнтами чеської марки були члени керівництва Чехії і Німеччини. Друга модель була створена у 1924 році. Це був середньорозмірний вантажний автомобіль, вантажопідйомністю 5 тон. Замість двигуна внутрішнього згоряння був використаний трубний котел, потужністю 70 кінських сил, а додаткову вагу автомобіля становив запас вугілля, необхідного для приведення машини в рух.

Через рік почалася масштабна реструктуризація компанії і був придбаний новий завод для виробництва легкових автомобілів марки «Шкода». У той же час були отримані великі субсидії від уряду Німеччини і Австрії. У 1925 році була офіційно зареєстрована емблема «Шкоди», яка з’явилася на всіх майбутніх моделях.

З початку 30-х років двадцятого століття інженери компанії приступили до створення народного автомобіля, який був би доступний для широких верств населення. Перший такий автомобіль був створений в 1932 році.0Він мав трициліндровий силовий агрегат потужністю 32 кінських сил, який працював разом з триступеневої механічною коробкою перемикання передач. Кузов мав лише 2 двері та вміщував 4 людини. У 1934 році була представлена нова успішна модель Superb, оснащена шестициліндровим силовим агрегатом власного виробництва. Незабаром, у 1939 році чеська компанія вийшла на автомобільній ринок Німеччини. На берлінському автосалоні була представлена модель Skoda Popular 1100, яка привернула до себе увагу.

Під час окупації німцями, окупаційний уряд змінив управлінську верхівку фірми, а в 1940 році на заводах марки почалося виробництво автобусів, вантажних автомобілів і крил для літаків армії Німеччини. У 1945 році, після відновлення виробництва на заводах «Шкода», була представлена нова модель Skoda Popular 1101. Втім, до 1953 року виробництво автомобілів Skoda мало невисокі обсяги. Skoda Spartak надійшов в серійне виробництво в 1955 році під назвою Шкода 440. У 1959 році побачила світ перша «Октавія», яка мала 2 модіфікації – «Октавія Супер» та кабріолет «Феліція». Але через кризу в Європі, почався спад виробництва автомобілів. У 1987 році почалося виробництво нової «Skoda Favorit 3». Але через падіння комуністичного режиму в країні компанія опинилася на грані банкрутства. Врятував ії німецький концерн «Фольксваген», який викупив контрольний пакет акцій, включивши «Шкоду» в число своїх брендів.

У 1992 році побачила світ «Skoda Octavia Tour» і нова «Шкода Феліція», яку у 1999 році змінила «Шкода Фабія». До 2006 року компанія «Шкода» стала одним з найприбутковіших підрозділів концерну «Фольксваген». У 2010 році було оголошено про повну зміну актуального модельного ряду. Крім того, всі нові автомобілі компанії стали випускатися з використанням напрацювань преміального бренду «Ауді». Завдяки високій якості автомобілів та успішній політиці компанії обсяги продажу постійно зростають по всьому світу. В Україні автомобілі Шкода можна придбати на skoda kyiv.

У 2012-2013 були представлені нові моделі: Skoda Rapid, Octavia A7, Superb FL. Модель «Октавія» є найуспішнішою з усіх, що вироблялися компанією Шкода. У 2013 світ побачив оновлений Superb, який став ще яскравішим і привабливішим.